Whey Isolaat - De Meest Zuivere Vorm van Eiwit
dinsdag 02, 02 2010 by: Barry - nrgBOOST.nl Category: SupplementenWhey, het is zo’n term die je in de meeste sportscholen voorbij hoort komen. Dan gaat het over de smaak, dan weer over de prijs en weer een andere keer hoor je iets over de kwaliteit. Met name dat laatste krijgt deze keer de nodige aandacht.
Het verschil tussen een eiwit concentraat en een isolaat kwam al aan bod.
Microfiltratie (ook bekend als Ultrafiltratie )
De whey wordt met deze manier van werken, gescheiden van de vloeibare melk. ( Whey blijft een dierlijk eiwit, want het komt van melk! ) Het is een vrij simpele manier van scheiden. Omdat er geen enkele fabrikant is die hier patent op heeft, is dit direct ook de goedkoopste manier van werken. Vrijwel elke fabrikant die in het goedkopere segment zit, werkt op deze manier. Het doet niet af aan de kwaliteit, mocht je daar bang voor zijn.
Cross-Flow microfiltratie ( ook bekend als CFM )
Deze manier is wel gepatenteerd, door het bedrijf Glanbia Nutritionals. Dat zie je meteen terug in de kosten van dit proces. Daar waar de filters in de gewone microfiltratie zo’n 15.000 dollar kosten, zijn de filters voor CFM een stuk duurder. De CFM filters kosten zeker 150.000 dollar. Een verschil in de kwaliteit is nu al terug te zien, daar deze filters van keramisch materiaal zijn. Ze gaan een stuk langer mee, en zijn in principe onverwoestbaar.
Ion Exchange Whey
Deze verwerkingswijze is ook gepatenteerd, ditmaal door Davisco Foods. Zoals de naam al doet vermoeden, Ion, wordt hier gewerkt op een hoog scheikundig niveau. Door middel van electrons en ander moleculair gepuzzel, wordt de whey gescheiden van de vloeibare melk. Het resulteert in de hoogst denkbare versie van je whey, waarbij het grootste deel van de BCAA’s bewaard blijven.
